Moraviaman 2015

Reportáž ze závodu Moraviaman 2015 očima Petra Řehouška

„Už je to tady 20/6, Moraviaman 2015. RESOLUTION TEAM je zde a před sebou má další výzvu.

Nastavili jsme si v hlavě kompjůtr na 3.8 km plavání, 180 km cyklistiky a tradiční maratón 42,2 km. Předpovědˇpočasí  neslibovala nějaký zázrak, nicméně ráno nás přivítalo slunce v depu a příjemných 15st. na vzduchu. V 7 hod. se bez mála 300 borců vrhlo do stojatých vod Štěrkoviště a točili 3 okruhy s bójema nalevo. Voda měla příjemných 21 st., pokud budu mluvit za sebe, plavalo se mi dobře. Jeden borec co vylézá se mnou se ptá jestli náhodou netočíme ještě čtvrtý kolo, malinko znejistím, ale i kdyby,  v hlavě to mám nastavený jinak.  V depu se rozhoduji co na sebe,  nakonec  si vystačím s dresem a začíná první kolo cyklistiky. Okruh 45km je příjemně členitý s převýšením 200m, tak nakládám první kilometry a potkávám známé tváře z týmu. První vylezl z vody Honza Steinbauer /HS/ 0.56, druhý Petr Houska /PH/ těsně pod hodinu, za ním Honza Bílek /HB/1.07, pak 1.07, jenže jsem se hrabal v depu, tak mi ujíždí, a Radek Lácha /RL/ plaval 1.15. Cestou poznávám další známé tváře, jenom HS se někde schovává, toho jsem nezaznamenal. Po 90 km tuhnou nohy, poslední normální  jídlo a přecházím na tyčky a gely. Zjišťuju, že HB mi ujíždí, už předjel i PH, RL v těsném závěsu mě zase sjíždí. Ke konci silně přifukuje, tak jsem po 180 km rád, že mohu slézt z kola a uvidím, co se mnou udělá změna pohybu. RL mě dobíhá po 1 km, HB a PH pospolu asi půl hodiny před námi. Vím, že běh není zrovna moje  silná stránka, ale kupodivu se mi běží docela dobře. Konečně zaznamenávám i HS někde v čele závodu, ale vůbec netuším kolik už má za sebou ze čtyř desetikilometrových okruhů. Po prvním okruhu se zdravím s Alicí, jediné co stačím ještě registrovat, že HB s PH běží stále při sobě  a vzdalují se, stačí mi ještě říci, že RL přede mnou tuhne a vzhledem k tomu, že se mu moc nepřibližuji asi tuhnu taky. Vypadá to, že když udržím tempo, vlezu se pod 11 hod., jenže to by se mi nesměl resetovat  kompjůtr při vbíhání do posledního kola. Rozeběhnu se pořádně až na posledních 5 km, asi vidina cíle či co a dobíhám v čase 11.09. HB předběhl nakonec PH,  10.18 respektive 10.20, RL si udržel  loňský standard 10.54.

V cíli se dozvídáme, že Šteina /HS/  diskvalifikovali, nejdříve se údajně za někým schovával a pak v dobrém úmyslu svůj trest odčinit v Penalty Boxu došlo k nedorozumění a dostává červenou kartu. Byla to škoda, protože závod měl výborně rozjetý, po kole v první desítce, nicméně někdy holt byrokracie vítězí nad zdravým rozumem. Tak si dal 30 km běhu tréninkově a taky asi aby to trochu rozdýchal.

Jinak závod dle reakcí z týmu byl povedený, počasí nakonec ideální, občerstvovací stanice zásobené dostatečně a je to jistě povzbuzení do dalšího tréninku, aby se ta pomyslná laťka mohla nadále zvyšovat.

Byl to můj pátý dlouhý a za sebe musím konstatovat, a to jistě potvrdí i ostatní, s týmem to jde o hodně lépe. Hlavně když HB ujíždí a RL sjíždí.

Jinak musíme pochválit i spřátelené týmy, Honza Hron 9.23, Radek Uhlíř 9.24, David Houska 9.35, Pavel Lácha 9.49, Láďa Beňo 9.50. Vyhrál Petr Vabroušek 8.44, ženám opět kralovala Petra Krejčová 9.50. A smekám před Alicí, 11.59 je nádherný výkon. Gratulujeme!!! Kompletní výsledky zde.

Alice si ještě prošla antidopingovou kontrolou, takže má  bonusový zážitek. Ale to už případným zvědavcům popíše sama.

Musím ještě vyzdvihnout výkon našich fanynek a fanoušků, opravdu nelenili a hnali nás na trati dopředu. Děkujeme!!!“