Ironman Florida 2015

(očima Petra Houska)

1177_051499

Především skvělý výlet za velkou louži okořeněný Ironmanem.  7. listopadu v 6 hodin ráno to všechno žačalo. V moři sem Ironmana plaval poprvé, takže to pro mě byla velká neznámá i vzhledem k tomu, že sem se obával velkého bílého žraloka, neboli také carcharodona carchariase :-). Takže sem si v duchu říkal, že až vylezu z vody mám téměř vyhráno. Na startu bylo přes 3000 závodníků samý sval a samá šlacha, tak proč by měl dostat chuť zrovna na housku :-). Se startovním výstřelem ale všechny obavy opadly a šli sme na věc. Nejdříve sme se museli prokousat velkými vlnami což sem si chvíli připadal jako Mič Bjukenen ze seriálu pobřežní hlídka :-). Pak ale nastala velká mela o pozice, která se roztrhala až tak 500 m po startu. Plavalo se mi dobře, držel sem si svoje tempo. Po 1 hodině a 8 minutách vylézám na pláž se vztyčeným prostředníčkem směřující směrem do moře a upaluju s hubou od ucha k uchu k prvnímu depu :-). Kolo byla velká neznámá. Do 70tého kilometru se mi jelo dobře, pak na mě přišla krize, která se mě držela jako klíště:-). Ale co máš dělat. Prostě musíš dát jazyk mezi zuby a jedeš, co ti síly dovolí. Bolí to jak svíňa, ale nedá se svítit:-). Navíc profil na kole byly nekončící roviny, při kterých si víceméně pořád v jedné pozici a rubeš. Na 120km dostávám penaltu. Nevím za co :-). Tak jako všichni po závodě si vyprávíme své pocity a když někdo dostane penaltu, tak většinou všichni krčí rameny, že neví za co:-)))).
Jel se jeden 180 km dlouhej okruh, který nám sice ukrojil velké sousto fyzické námahy, ale také nám ukázal kus pěkné floridské přírody. Po 5 hodinách a 26 minutách sem v depu a v duchu si říkám, že maraton bude opravdu stá za to, protože sem byl docela na kaši :-). Pomalu se rozbíhám. No nic, běžíš a běžíš. První kilometry vůbec neutíkají. Postupně se spokojíš s tím, že se těšíš na další a další občerstvovací stanici, kde mají výbornou ledovou kolu, protože je hrozný vedro..34,35,36 .. Počtám kilometry a už si říkám „Kurva už to není tak daleko,  pojď ještě hrábnout“ :-).
Na hodinkách mám 41 kilometrů a už se nemůžu dočkat, až uvidím červený koberec na jehož konci je brána s nápisem FINISH !!! 11:07 sem v cíli. Můj zatím nejhorší čas z Ironmana, ale ten pocit, že jsi v cíli se popsat nedá, ten se musí zažít. Sečteno podtrženo Ironman Florida = skvělý zážitek.