Karlsfelder Triathlon 2016

Karlsfelder Triathlon 10.07.201620160709_131557
Petr Houska

Další závod některých závodníku RESOLUTION TEAMU ve složení Jan Bílek, Houska Petr, Chochole Petr a Zuzka Jelínková a nečlena, ale kamaráda Jirky Karvánka, se odehrával u našich západních sousedů v klidném městečku Karlsfeld nedaleko Mnichova.

Distance to tentokrát byla olympijská : 1500m plavání, 46km na kole a 10km běhu. Start byl ráno v 9h, což jsme vzhledem k předpovědi počasí přivítali, neboť měl být horký letní den s teplotami nad 30 st. To se také potvrdilo. Jezero, kde se plavalo, bylo modré, průzračné, to je vždy pro triatlety přidaná hodnota. Neopreny nebyly povoleny, plavalo se bez.  Na startu byla hojná účast v podobě cca 500 ti závodníků. Jako první šel z vody Petr Houska za 23,46 min., což znamenalo zatím vynikající 14. místo, ale s dalšími disciplínami šel jeho výkon rapidně dolů.
Opačné starosti měl Honza Bílek, který se po plavání prodíral kupředu.
Petr Chochole všechny překvapil především na kole, kde zajel opravdu famózně. Drafting („hákování“) bylo zakázáno, tak každý musel šlapat poctivě za své.
Zuzka Jelínková jela též parádně a převládá u ní taktéž spokojenost.