MALLORCA JE NEJVÍC

Logo doprovázející nás každým dnem našeho prvního soustředění v r. 2017.

dd

24.3. jsme se letecky ve večerních hodinách přesunuli do prostřední Balearských ostrovů na Mallorcu.

Následující den naše první kroky vedly do nedalekého bazénu k prvnímu naplánovanému tréninku.

Po snídani a malém odpočinku jsme vyrazili na kolech podél pobřeží vstříc novým poznatkům. Sluníčko, vítr a krásné silnice prověřily naše odhodlání zvládnout první kilometry. Po návratu z kola jsme vyběhli na kolonádu podél moře a užívali si mořského ovzduší. Den jsme zakončili vydatnou večeří formou švédských stolů, odpočinkem a nadějí do následujících dní.

20170329_180208 20170331_131812

Zvolený, dvakrát se opakující, čtyřdenní tréninkový cyklus s jedním dnem odpočinku pomalu nabíral svého významu a my se začali přesouvat do zvlněných etap cyklistické části. V prvních dnech jsme objeli jihovýchodní část ostrova ( Lluckmayor, Campos, Felanitx, Manacor až po Porto Cristo). Vyjížďky jsme si zpříjemnili zastavením v místních kavárnách malebných náměstí.

Skladbu denního tréninku jsme dodržovali i v následujících dnech. Po ranním plavání následovala vydatná snídaně, výjezd kolmo předem naplánované trasy a následného běhu. Cel ý tým se v průběhu natolik stmelil, že vytvářel ucelený jednotný mechanismus a dodržoval naplánované tréninkové dávky.

Součástí tréninku bylo i navštívení historicky významných míst položených v nadmořské výšce nad 500 m, která prověřila naši sílu a odhodlání zdolávat místní kopce. Mezi významná zastavení patří např. Randa, Sant Salvador, Valldemossa a další. Vrcholem byla královská etapa v délce 178 km a převýšením 3200 m. Po cestě nás čekaly čtyři významné horizonty, Cal Reis, sa Calobra, Puig Major a Sóller.

20170328_121315 20170402_175044

Závěrečný den před odletem domu, proběhl v osobní režii každého z nás. Někdo využil zázemí nedalekého hotelu k celkové relaxaci ve vířivce, sauně a teplém bazénu, jiní navštívili hlavní město Palmu, další k procházce podél moře.

Posezení u kávy a Šandy, načerpání posledních sil a slunečních paprsků, nám posloužilo k celkovému velmi pozitivnímu hodnocení celého pobytu.

20170402_200542

Pozn. předsedy: Poděkování patří všem sponzorům, Mrskymu, který pro nás dojel v noci na letiště, celému RESOLUTION TEAMU a především Slávovi, za perfektní organizaci celého soustředění! Velice kvalitní sportovní příprava! Naplavané, najeté a naběhané kilometry budou pro nás všechny velice dobrým základem pro celou závodní sezónu. Ještě jednou díky, byl to koncert :-)!“