LINZTRIATHLON 2017

27.5.2017,  Jakub Dvořák

Můj druhý poloviční IM v životě, tentokrát však už v oddílových barvách RESOLUTION TEAM – ostřílených elitních českobudějovickohlubockosvinenskoanglických triatletů, kteří mě přibrali do svého oddílu. Ohromná čest a závazek stát na startu po boku Honzy Steinbauera, Petra Housky, Radka Láchy, Petra Řehouška a v zádech s doprovodným týmem Přeceda, Mrsky, Jiřík…co jméno to pojem!!! :-)

dd

Ráno jsme se sjeli na benzínce v Dolňáku ještě s Radkem Uhlířem, Alicí Flíčkovou a Pavlem Láchou, abychom pak už společně doklouzali do kempu k Pleschinger See. Registrace, krátká procházka Expem a pomalu začali přípravy. Už jsem alespoň věděl, co kam nalepit, co si v jakém sledu připravit, ale stejně jsem po očku sledoval zkušené kolegy, jaké vychytávky používají.

Kolo připravené, věci nachystané a jde se do depa – kontrola kola a už zpátky na start. Bylo jasně vidět, kdo si je vědom svých kvalit, protože z žádné jiné party nezaznívalo tolik hlášek a smíchu, míjeli jsme samé soustředěné tváře, asi se jela kvalifikace na nějaký důležitý závod, ale netušil jsem jaký.

20170528_122822

Ve vodě jsem si mohl spíš povídat s paddleboardistou, který mě neustále nasměrovával zpátky za balíkem. Odhadem jsem naplaval tak 300m navíc, protože prostě netuším, jak někdo může plavat rovně, když nevidí čáry na dně jako v bazénu. Navíc jsem si nerozumně vlezl do předních řad, kde jsem byl naprosto mimo a dostal nařezáno, takže jsem lezl z vody v době, když už jsou vesměs všichni dávno na kole. Má to samozřejmě své výhody, nikdo se mi v depu neplete do cesty a je tu klid. Vyjíždím a říkám si, kdy tak koho ze známých tváří potkám. I na kole se mi povedlo dvakrát špatně odbočit, ale naštěstí mě celkem brzy nasměrovali zpátky, takže jsem si zajel navíc minimálně. Dojezd do depa, přechod na běh a ač se mi zdálo, že jsou nohy v pohodě, od prvního kiláku nastoupily křeče. Jako vždy nepomohlo nic, takže jsem si dal celou půlku na chůdách. Konečně jsem taky zase po pár hodinách potkal známé tváře, které jsem viděl naposled na startu a velké díky za povzbuzování nejen jim, ale i týmu domestiků, kteří na trati vytvářeli neopakovatelnou atmosféru (myslím, že by klidně mohli organizátorům vystavit fakturu za odvedenou práci :-), Ke konci jsem doběhl Radka Láchu a společně jsme doklusali do cíle za 5:49 hod. krásně opálení a s pocitem dobře vykonané práce :-).

Kompletní výsledky zde.