DOKSYRACE 2017

V pátek 1.9.2017 vyrážím společně s torzem týmu RESOLUTION na tento tradiční závod, který jsme vybrali jako jeden z vrcholů letošní sezony. První podzimní den dělá, co umí, aby nás od tohoto záměru odradil, vytrvalý déšť, teplota klesající k deseti stupňům a předpověď, nedávající velkou naději na zlepšení. Předvoj výpravy ve složení Petr Chochole, Petr Houska a Jirka Karvánek dorazili v časných odpoledních hodinách do kempu Klůček na břehu Máchova jezera, kam jsme je měli s bráchou Radkem následovat. Na místě je však uvítala studená a vlhká chatka bez jakékoli přidané hodnoty. Chlapci se však v této tristní situaci rychle zorientovali, a když mi pípla SMSka od Petra Housky, mohl jsem se dočíst: „ Změna plánu, spíme pod Houskou 40. Fakt si nedělám prdel“. Z tohoto bizarního názvu se nakonec vyklubal velice příjemný penzion s milým personálem a my strávili dost veselý večer u roztopeného krbu se svijanským pivem a vynikající českou kuchyní. Předzávodní večer by měl asi vypadat trochu jinak, ale ničeho nelituju.

IMG-20170902-WA0041

Ráno nás uvítalo sluníčkem a po opulentní snídani míříme do dějiště závodu. Registrace proběhla hladce, výborná organizace depa bez zbytečné šikany ze strany rozhodčích, věcná a srozumitelná rozprava. Zatím samé plusové body pro pořadatele závodu kolem ředitele Tomáše Novotného.

b

Závod startuje ve 12,15 hodin plaveckou částí. Jeden okruh v Máchově jezeře obkrouží Myší ostrov a končí výběhem na pláž s výbornou diváckou kulisou. Voda je po vytrvalém dešti lehce zakalená, pocitově dost studená, plavalo se v neoprenu. Celkový pocit z plavání velmi dobrý. Cyklistika začíná asi kilometrovým úsekem šotoliny zakryté kobercem, projíždí Doksy a ve třech okruzích vede triatlety směrem na Ralsko. Mírně zvlněný profil, dobré povětrnostní podmínky, pocit z jízdy kazí jen několik rozbitých úseků. Komu zbyly síly a chuť, mohl cestou obdivovat krásné výhledy na Bezděz a Berštejn. Opět dlouhá jízda po koberci, depo a jdeme na běh. Tři okruhy po převážně zpevněných cestách borovými lesy v okolí jezera se nám s Bulkou líbily tak, že jsme si ještě asi dva kilometry přidali. Závodník je však povinnen znát trať. V cíli nám pak výborný bufet a masáž zpříjemnily čekání na další borce z týmu i na kamarády z Boršovského Běžeckého Klubu, kteří se zde předvedli v nejsilnější možné sestavě. Krásný souboj mezi Jardou Tůmou z BBK a naším Petrem Chocholem je toho důkazem a určitě by si zasloužil samostatný článek.

a aa

aaa

Závod Doksyrace Triatlon byl z mého pohledu vydařenou akcí a mohu ho s klidným svědomím jen doporučit.

Pavel Lácha