SOUSTŘEDĚNÍ RAMSAU aneb Až se jaro zeptá…

14. – 17.12.2017 hostilo horské městečko Ramsau poslední společné soustředění týmu v letošním roce. Hlavní náplň byla zaměřena především na objemovou přípravu na běžkách. Ubytování bylo zajištěno v obci Vorberg v půvabném penzionu Bergrast, jen několik desítek metrů od vzorně udržovaných stop. Sauna a stůl na stolní tenis k volnému použití. Na uvítanou bábovka a káva od paní domácí.

IMG-20171217-WA0000

První seznámení se sněhem proběhlo ve čtvrtek večer na stadionu v Ramsau za umělého osvětlení, což byla pro většinu týmu zcela nová zkušenost. V pátek ráno dorazil zbytek party s mírným zpožděním, způsobeným nutností užití sněhových řetězů. Za hustého sněžení celá skupina objela nenáročnou Dachstein loipe. Stopa nás zavedla do těsné blízkosti slavných skokanských můstků v Kulmu. Bohužel je v mlze spíše tušíme, než vidíme. Do tréninku jsme zařadili několik intervalů k nácviku techniky, jízdu bez holí se zaměřením na rovnováhu a načasování správného odrazu. Celá jednotka trvala asi 3 hodiny, někteří snaživci si ještě přidali. Po opulentní večeři, vzorně připravené Petrem Mrskošem, následovala sauna a den zakončil večer s kytarou.

20171217_170728IMG-20171216-WA0051

Sobotní ráno nás uvítalo sluníčkem. Den jsme zahájili ranním výběhem v čerstvém sněhu a po nádherné snídani nám Jim naplánoval Rittis loipe, jednu z nejtěžších a nejdelších tras v celé oblasti. Konečně jsme se ale mohli kochat výhledy na jižní stěnu Dachsteinu a okolní kopce. Na polední polévku stavíme na Sonnenalmu, kde nás pan domácí asi hodinu bavil svými recesistickými kousky. Sníh byl výrazně rychlejší než v pátek, a tak po příjezdu na penzion několik bláznů vyrazilo ještě na krátké vyjetí, které se nakonec protáhlo až do tmy. Čelovky zůstaly samozřejmě na pokoji, tak jsme za bezpečný návrat vděčili především Jimovu smyslu pro orientaci. Naprosto vyhládlí jsme se fakt těšili na Mrskyho sekanou a na několik koleček sauny.

IMG-20171216-WA0040 IMG-20171217-WA0014

Poslední den opět ranní výběh před snídaní. Znovu začalo sněžit, což nás však neodradilo od dvouhodinového tréninku. Tím jsme završili celý program zimního soustředění, které, jak doufám, nebylo poslední.