Tri Camp Frymburk 2018

Dne 13 – 15.4.2018 proběhl první triatlonový kemp pro skupinu lidí plaveckého kurzu za účasti většiny členů z týmu RESOLUTION TEAM. Místo bylo zvoleno v blízkosti Lipenské přehrady, nádherného prostředí okolních lesů, luk a historických míst, která nám ideálně posloužila pro bikové vyjížďky. Hotelový bazén posloužil k plaveckým tréninkům a bezprostřední okolí k ideálním výběhům.

Osobně jsem byl v očekávání a zároveň natěšený na nadcházející dny. Sešla se správná parta lidí a moc mě těší kladné odezvy od všech zúčastněných.

IMG-20180422-WA0004s

Všem bych chtěl velmi poděkovat a pochválit. Zejména pro „nováčky“ bylo náročnější, za to jak vše zvládli a posunuli své hranice. Velmi si cením i skutečnosti, kdy jste si vzájemně dokázali pomoci a podpořit se a za opravdu pozitivní průběh. Nikomu nechyběl úsměv a dobrá nálada.

Ještě jednou děkuji.  Sláva

IMG-20180415-WA0039

———————————————————————————————————————————————————————-

Jeden pohled za všechny očima Petra Jílka:

„Jako začínající triatlonista využívám možnosti zúčastnit se společného víkendového soustřední s RESOLUTION TEAM. Základna byla postavena ve Welness Hotel Frymburk. Mé očekávání je zkusit si delší výjezdy na biku, poznat nové lidi, získat nové zkušenosti.

Kemp začal v pátek odpoledne seznamovací vyjížďkou, která proběhla v redukovaném složení za účasti těch co přijeli auty. Start je nečekaně ostrý a začíná výjezdem na místní kopec Marta lemovaný křížovou cestou – velmi symbolické. Počáteční peklo vystřídala pohodová cesta lesem do Lipna nad Vltavou, Loučovic s otočkou ve Vyšším Brodě a zpět po silnici do Frymburku. Všeho všudy pěkných 40km.

IMG-20180418-WA0013

Páteční večer pokračoval seznamovacím programem, kdy se hrál bowling. Z jednoznačného vývoje hry, kdy náš tým neustále beznadějně prohrával, se v posledních kolech stal absolutní trhák. Náš tým se probral z letargie, nebo to snad byla Ondřejova vyspělá taktická bitva, a dokázali jsme smazat ztrátu cca 150ti bodů a vyhrát o 3body v posledním kole. Neuvěřitelné! Cena za vítězství vypadala jako pověstná třešnička na dortu… třešnička to byla, ale naložená v alkoholu. Snažím se marně vzpomenout jak to všichni komentovali, ale bohužel si pamatuji jen zděšení ve tvářích.

IMG-20180415-WA0024

Sobotní program začal hodinovým tréninkem plavání, po kterém přišla hlavní cyklo část celého soustřeďění. Odhad trasy cca 70-80km, z čehož jsem měl trochu obavy, protože takovou dálku jsem ještě na biku neabsolvoval. Rozdělili jsme se na dvě výkonostní skupiny. Skupina A složená především z ambiciózních závodníků, kteří si ji plánovali jako součást tréninkové přípravy na blížící se závody. Skupina B, kde jsem byl i já, byla plánována ve volnějším tempu. Trasa obkroužila Lipenskou přehradu a probíhala poklidným tempem, za krásného počasí, liduprázdnou Šumavou. Prostě nádhera. Celkové skóre bylo okolo 84km!

IMG-20180418-WA0014

Po dojezdu se přešlo hned na běh, aby si všichni vyzkoušeli přechod z kola na běh. To už bylo velmi individuální a já jsem si vyklusal 6km. Míša neodolala a vrátila se na svou oblíbenou Martu. Po doběhu už byla cítit celková únava a zvážím-li, že tohle byl jen pěkný sportovní den – ptám se sám sebe co mě asi tak může čekat při závodě Ironmena… snad štěstí, že si to stále nedokážu představit.

Sobotní večer byl díky celkovému vyčerpání vcelku poklidný a vyplněný vynikající mini přednáškou triatlonovou legendou a pamětníkem Karlem Stroleným, který vyprávěl o začátcích československého triatlonu a za jakých podmínek museli sportovat. Z pohledu dnešní doby, opravdu neskutečné. Už jen to, že tehdy neexistovaly žádné sprint triatlony, ale pouze celý Ironman.

IMG-20180415-WA0051

Neděle byla zahájena opět plaveckým výcvikem a závěrečnou vyjížďkou do Vyššího Brodu. Počasí bezchybné, minimum lidí všude na stezkách. Má idylka bohužel skončila na posledním kopci. Zřejmě únava materiálu v kombinaci s ostrým stoupáním zrušila moji přehazovačku na kole. Beznaděj vystřídala bleskurychlá oprava, které se chopil “předseda” Honza Bílek. Jirka dal nýtovačku, Chochy nářadí a během pár minut se dalo pokračovat. Stál jsem tam v němém úžasu a pozoroval jak opravit kolo. Další velmi cenná lekce – náhradní duše evidentně na bike nestačí. Ještě jednou posílám velké poděkování! Bohužel provizorní oprava vydržela jen pár dalších kilometrů a sjezd posledního kopce jsem musel absolvovat sólo bez řetězu a předčasně zakončit kemp v Lipně nad Vltavou. Tím jsem přišel i možnost se všemi rozloučit – což dodatečně činím tímto reportem.

Mám-li to shrnout, celkově jsem z kempu jednoznačně nadšený. Poznal jsem nové přátele a získal neocenitelné rady do dalšího tréninku, závodů ale i celkového pohledu na triatlon. Za to patří velký dík všem členům RESOLUTION TEAM, kteří umožnili abych se mohl připojit. A největší dík Slávovi, který vše naplánoval a zorganizoval. Petr Jílek“

20180414_144059

20180414_201852