Šumavský Skimaraton 2019

IMG-20190224-WA0010Hlubocká odnož RT, doprovázena Martinem Hnízdilem, vyrazila na Kvildu na závod Šumavský Skimaraton ze seriálu Stopa pro život. Laufaři Petrové to pojali v rámci přípravy na Vasák a já , abych si vyzkoušel, jak na tom jsem při dlouhodobější zátěži. Při tradičním kafíčku na benzíně ve Vimperku se ve dveřích objevil Ládík a na parkovišti už čekal Pája s Adamem. Ráno bylo velice nevlídné a okamžitě začaly známé řeči, co kdybychom se na to vykašlali a jeli rovnou do KFC. Když v tom Mrsky řekl rázně „jdem do boje“, nedalo se odporovat. Při pohledu na vyzáblé lyžaře nám bylo jasné, že zde žádnou díru do světa neuděláme. Po pořadatelské stránce bylo vše stoprocentně zajištěno.
IMG-20190224-WA0011
Kluci šli na start delší trasy (45km) v 10:10h a já startoval (23km) ve 12:00h. Všichni byli upozorněni, že trať je velice namrzlá, a byla to pravda. Chochy byl tak nabušený, že v prvním kilometru urval třmen od hole a po pár kilometrech to zabalil. Mrsky měl tolik síly, že ještě v závěru zlomil hůl. Říkal, že mu to hrozně klouzalo. To je holt ta chemie.
Pro mne nádherný závod, lyže, ruce i nohy stále šly a povedlo se mi i několik borců předjet. V cíli již na pivánku seděl Pája s Martinem. Ládík byl už na cestě domů, tak jeho pocity nevím. Ještě jednou musím zopakovat, že to byl nádherný závod, výborně připravený a jasně i vzorná reprezentace RT.
Výsledky zde.
Jirka Karvánek