Soustředění Calpe 2019

IMG_20190315_085604Čtvrtek 14. 3. 2019, České Budějovice jsou zahaleny do šedého, oblačného kabátu, který je zdoben kapkami deště. Každý sportovec dnes přemýšlí, jak trénovat. Na kolo to není, snad běh? Plavání to jistí! To nás však dnes a ani v příštích 10 dnech trápit nebude.

Celý příběh začíná na pražském letišti, kde se pomalu formuje sedmičlenná skupina nadšených triatletů (Klára Filipová, Vladislav Šimek, Petr Houska, Petr Mrskoš, Jan Bílek, Jan Steinbauer a Martin Kosobud). Na letišti zanecháváme veškeré strasti a starosti a letíme vstříc Pyrenejskému poloostrovu, na kterém strávíme deset dní sportem, jenž pohání naše srdce.

Poklidný let po pár hodinách odhaluje nocí zahalenou Valencii. Na letišti nás již vítá svěží mořský vánek nesoucí slané polibky moře, nastavujeme udivené tváře vstříc a vydáváme se na poslední 120 kilometrový přesun do Calpe, kde v brzkých ranních hodinách uléháme v hotelu GRAN HOTEL SOL Y MAR.

A jak jsme trávili celé dny?IMG_20190315_125541_2

Ranní paprsky pronikají do našeho pokoje a svěží vánek pohrávající si se závěsy přímo vybízí k odkrytí peřiny a vklouznutí do běžeckých bot. Azurová rána tedy vítáme během po malebném pobřeží lemujícím pláže a moře. Poté přichází první velká zkouška dne – snídaně.  Při příchodu do jídelny nepropadáme panice, máme tréninkový plán a ten dodržíme! Každý den postupně přidáváme o 10 % vetší porce. 😀 Věříme, že tělo se na zátěž adaptuje.

IMG_20190315_142700Desátá hodina se vždy nese ve znamení cyklistického tréninku. Průvodci krásou španělské přírody nám jsou Valetino Zeller a Mario Kirch. Každý den je pro nás připravená nová trasa, která zohledňuje nejen tréninkové cíle, ale i fyzické a psychické rozpoložení. Kilometry se zde najížděly téměř zadarmo, až jsem několikrát ty Španěly podezřívala z chybného zaměření vzdálenosti silnic! 😀

Pravdou ale je, že člověk se zde bojí byť jen mrknout, aby nepromeškal jediný okamžik na tak kouzelném místě. Kromě očí si zde ani nohy neodpočinuly, poněvadž okolí Calpe nabízí sice pestré cyklistické trasy, ale roviny v repertoáru nevede! Pamatuji si na první den, kdy jsme vyrazili vstříc rovinkám a přijeli jsme s tisíci nastoupanými metry. IMG_20190317_114343V tu chvíli jsem trochu pochybovala, zda jsem na správném místě, ve správnou dobu. 😀 (Pro vysvětlení musím uvést, že jsem začínající cyklista, který si doposud myslel, že pokud vyjede kopec od Hněvkovické přehrady na Temelín, tak vyjede všechno). 😀 Nakonec jsem si ale kopce zamilovala natolik, že mi byly mnohem příjemnější než roviny. Co zde ještě musí zaznět, jsou sjezdy, ty mi byly vždy odměnou za práci v kopci, kde jsem se svých kluků držela zuby, nehty. Někdy i 30 km dlouhé serpentýnové sjezdy mi byly dobrým učitelem do budoucna.

20190317_165346S koncem dne se blížila druhá, objemová fáze – večeře. Tempo volíme pozvolné, ale jak už to tak u nás chodí, Petr Mrskoš se ujímá jako první špice, my jeho tempo akceptujeme a trénink se zvrhá v chuťové orgie, zakončené vždy sladkým vrcholem. 😀

V odpočinkových dnech jsme navštěvovali místní plavecký bazén a wellness. Někteří z nás propadli kouzlu moře, které mělo 13°C , to nás „železný“ však neodradilo a každý trénink jsme tak završili dováděním v moři.

Hranice nejlepšího životního zážitku byla tímto u mě opět prolomena díky mému RT týmu a především Láďovi Beňovi, kterému tímto veřejně děkuji a slibuji, že to, co jsem díky němu v kopcích tvrdě natrénovala, všem ukážu v závodní sezoně!

Něco málo k tréninkovým číslům:

Cyklistika 820 km
Získaná nadm. výška 11 500 m.
Běh 45 km

Klára

Photo by Mario El Pedalero  and RoobiShot Photography!