Linztriathlon 2019

Už se to stává takovou tradicí. Půlka v Linci hnedle z kraje sezóny. Má to několik výhod. Je to blízko, je tam hezky a máme tam kamaráda Mária.

IMG-20190602-WA0003Tento rok bohužel nejel předseda, tak se to snažíme zvládnout sami, ale jak se později ukáže, prostě na to ještě nemáme. Z našeho RESOtýmu je nás celkem 9, docela slušná sestava. Láchovci, Bulka, Jim, Klárka, Standa, Chochy , Sláva a já (Petr Řehoušek).

V pravé poledne je start, plavou se 2 okruhy v jezeře Pleschinger See s krátkým výběhem z vody. I přes poměrně chladný květen se voda prohřála na 18 st. Vesměs se plave blbě, protože moc lidí na malém plácku, navíc můj obleček působí jako svěrací kazajka a zachvacuje mě panika, kterou krotím s hlavou nad vodou. received_346122186044660Přechod na cyklistickou část je již v pohodě, všichni si kolo chválí, letos je o něco kratší, 2 okruhy po 41 km. Zvlněný terén v celkovém převýšení  750m kopíruje dálnici směrem na Prahu, poté se stáčí na jihovýchod, krátkými serpentýnami na jih k Dunaji a s výhledem na panorama víkendového provozu chemičky v Linci zpět k jezeru. Na trati čekalo překvapení od Maria v podobě graffiti Reso týmu, takže atmosféra jako na Grand Tour. Trať je bezvadně zajištěná dobrovolníky, hasiči a policií, osobně mám průjezd zcela bez problémů. Velké díky organizátorům v čele s Peterem Weinzierlem.  Depo 2 je bez problémů, jen někteří z nás se na kole točili jak na kolotoči a čeká je penalizace v podobě penalty boxu a 5 minut navíc. Třeba Radek Lácha. received_353307792055349Běh se sestává ze 4 okruhů, postupně se míjíme a zjišťujeme, jak je kdo na tom. Nejlíp Bulka, za ním Pavel Lácha s operovanou patou, pak Klárka, Radek Lácha udrží 4. pozici, já ho sice dobíhám, ale nakonec vytuhnu, tak z toho nic není. Za mnou Jim, Sláva vadne a pak Chochy se Standou, Ti si to vyloženě užívají. V cíli čeká medaile, guláš, štrůdl , nealko pivo a dávka endorfinů, která vykouzlí úsměv na tváři. Jen Bulka je smutnej,  protože mu sice změřili čas, ale ve výsledcích chybí. Kdyby tu byl předseda, určitě by to zařídil. Zkoušíme reklamaci, uvidíme, snad se to vyřeší. I když je pravda, že celou dobu jsem Bulku neviděl a na běhu se tak trochu ploužil :-). Čas kolem 4.37 je ale bezvadnej.

IMG-20190602-WA0100Velké díky patří všem, kteří na trati fandili a vytvořili fotodokumentaci. Ještě stíháme koupel v jezeře a kávu při západu slunce. Za rok asi zase přijedeme. Protože je to blízko, je tu hezky a máme tu kamaráda Mária.

Kompletní výsledky zde.

————————————————————

It has already been tradition. Halfironman in Linz at the beginning of the season. Terrific place, not far away and we have got a friend Mario over there .

We desperately miss our boss Honza Bílek and his skills in such an event. We are 9 members from our RESO team. Lácha brothers, Bulka, Jim, Klárka, Standa, Chochy , Sláva and me (Petr Řehoušek).

The event kicks off at noon with swimming course consisting of 2 laps in Pleschinger Sea with a short run between the laps.  Eventhough there was an  unusually cold May, water temperature is around 18 degrees Celsius.  Water is quite rough with too many swimmers moving in the same direction. My wetsuit is becoming tight, almost like a straitjacket leading to panicking with unnecessary breaststroke to calm down. Transition to bike is fluent, most of the athletes are enjoying the bike course. It´s  a bit shorter compare to previous years, with 2 laps of 41 km. The course is  hilly with the total elevation of 750m,  along the highway towards Prague at the beginning, then southeast and with short serpentines heading south towards Danube river with the panorama view of the weekend working in chemical factory  and then  finishing the loop by the lake. Our team  did get great support from our friend Mario, who drew graffiti with our names  and team on the road, almost Grand Tour atmosphere. Great respect towards the organisers with chief Peter Weinzielr, bike course safety secured by volunteers, firefighters and police, no issues whatsoever. Transition number 2 was fluent again, except of some of the  athletes,  like Radek Lacha, being cought in drafting and penalised with 5 minutes in penalty box. Run consists of 4 laps, where we can see each other fighting with tiredness and exhaustion.  Bulka seems to be in good form, Pavel Lácha second,struggling with heel pain post surgery, then  Klárka our great female athlete, Radek Lácha the 4th, me trying to catch and overtake him, but my legs are giving up. Then Jim, Sláva slowly fading and Chochy with Standa at the end enjoying most of the run. Finally the finish area with medal, refreshment, some goulash, apple pie, non alcoholic beer and shot of endorfines. All  expressed with smile on our faces. Just Bulka is sad, his name is missing in the results.  Our boss should be here at this moment. Hopefully our protest will be successful. On the other hand  i haven´t  seen him during the race and on the run he didn´t look wellJ. His time of 4 hours 37 minutes is impressive!

 Big thanks to all fans along the track and also friends taking photos .Finally last dip in the lake, coffe by the sunset  and heading back home. We will be here next year. Terrific place, not far away and we have got a friend Mario over here.

Results here.