Triatlon Zliv 2019

Ahoj milí triatlonisté a fanoušci RESOLUTION TEAMu, mám za úkol se s vámi písmem podělit o své dojmy a zážitky z 25.8.2019, kdy se konala velká sportovní akce 90. let jihočeského triatlonu ve Zlivi. V pátek vše začalo sprintem, v sobotu pokračovala závodem na olympijských tratích (1,5-40-10) a vše vyvrcholilo mým oblíbeným závodem družstev na distancích 0,5-20-5.

Nejdříve musím zmínit vyjímečný výkon naší jediné zástupkyně něžného pohlaví, Kláry Filipové, v sobotním závodě, která si v cyklistické části získala respekt převážně mužského startovního pole a rychlostním průměrem okolo 40km/h nejenže neodpadla z pětičlenné skupiny, ale dokonce i přispívala k udržení vysokého tempa. Velmi slušným během si nakonec vybojovala celkově 7. místo a 1. místo v ženách. Výsledky zde.IMG-20190824-WA0045

20190825_105951Protože jsem v RT krátce, měl pro mě nedělní závod družstev trochu zvláštní, až slavnostní atmosféru. Po třech letech opět na startu triatlonu a poprvé v kombinéze, která nejen dobře vypadá, ale také zavazuje. A přestože jsou triatleti převážně velké individuality, měl jsem pocit, že domlouvání taktiky a spolupráce ve vodě i na kole, všechny před startovním výstřelem pohltilo.

Šli jsem do vody jako šestí, za námi další dvě družstva našeho týmu. Já, Chochy, Kuba a Radek jsme plaveckou část zvládli celkem bez problémů a na kolo jsme nasedali s cílem udržet se před dobře spolupracující skupinou Sláva, Stein, Bílčus (přeceda :) ) a Ondra.Hned na počátku cyklistické části jsme předjížděli týmy před námi a průměrem 37km/h vše probíhalo podle plánu. Asi sedm kilometrů před cílem kola jsme byli dojeti skvěle jedoucím již zmiňovaným RESOLUTION 1 a podle pravidel, zakazující jízdu v háku, jsme si nechtěli nechat kluky moc ujet, což se nám podařilo. Z depa na běh jsme vybíhali asi s 200m ztrátou. 20190825_122705Tým ve složení Mrsky, Jiřík, Verča a Jana si mezi tím hravě poradil s plaveckou částí a pokračoval za námi s výrazem, vypustit na trati duši. Jelikož v našem sportu nemají co dělat vysílačky a jiné způsoby dorozumívání, neměli jsme ponětí, jak si v závodě průběžně stojíme. Díky tomu nebyl důvod polevit v našem odhodlání a zkusili jsme stíhat jak soupeře na dohled, tak ty virtuální. Stupňujícím tempem jsme se blížili k obrátce na 2,5km, která se nachází na konci mírného stoupání a která ukázala při míjení soupeřů (v některých případech zároveň kamarádů), kdo jak na tom je. 20190825_122429(0)Kluci před námi nevypadali čerstvě, a však náskok i tempo měli dostatečné na to, abychom už je nedoběhli. Výraz našeho běhu už také ostatní soupeře nijak nevyděsil, i proto zbyl na konec závodu čas vnímat přátelskou atmosféru a plácnout si s ostatními spolubojovníky na trati. Ještě povzbudit třetí tým RESOLUTION a je tu cíl.

Užil jsem si každou vteřinu tohoto závodu, potkal jsem se s partou lidí, co mi občas chybí a opět se ujistil o tom, že věci fungují, když se táhne za jeden provaz. Třetí, čtvrté a šestnácté místo v celkovém pořadí z 21. týmů to jen potvrzuje.20190825_142554

Nakonec musím zmínit i velké díky pořadatelům víkendu plného sportu, vše zvládli na vysoké úrovni, ač je to stálo hodně sil (hlavně v noci) a ve svém úsilí nepolevili. Díky a sportu zdar, triatlonu zvlášť!

Láďa Beňo20190825_142936Výsledky zde.