IRONMAN ZELL AM ZEE 2019

Sezóna snů

Je mi ctí, že jsem dostal od předsedy klubu důvěru, napsat report ze závodu IRONMAN Zell am See – Kaprun. Proč sezóna snů? V jednom roce jsem poprvé dokončil závod v dlouhém triatlonu, poprvé zažil pocit s týmem na bedně ve štafetovém závodě a poprvé nasál atmosféru seriálu IRONMAN. Co víc si může triatlonista hobík přát?

IMG-20190901-WA0031Závodu ze seriálu IRONMAN v Zell am See se za tým účastnili ostřílení borci Předceda, Bulis, Chochy, Jiřík a já se svým prvním startem. Na závody se k nám přidává David Houska se spřáteleného oddílu SC Meran triathlon a Martin Hnízdil. Já si sebou ještě vezu manželskou podporu, což se později ukáže jako obrovská výhoda. Aby čtení reportu bylo zábavné i přínosné, zařadím několik doporučení. Pro sebe, abych si příště pamatoval a pro ostatní jako nápad.

Jako základnu vybíráme osvědčený hotel s českými majiteli a obsluhou St. Florian v Kaprunu.  Dostává se nám podpory ve formě vynikající vyvážené sportovní stravy, rodinné atmosféry i klidného spánku před závodem.

Doporučení 1 – přijet na závod včas, nechat si volný den pro nabití fyzické i psychické energie a nevěřit legendě, že sexuální abstinence zvyšuje výkon. 😊

Je fantastický, jak obce tímto závodem žijí, jakou má závod podporu a informovanost mezi lidmi. Pokud Vás zastaví policie bez pásů na zadních sedadlech, a vidí naše triatlonové RESO dresy, vše řeší pouze napomenutím 😊.

24_d-2578652-DIGITAL_HIGHRES-3090_023956-32345246Smůlu si o víkendu vybral Petr H. Těsně před uložením kola do depa zjišťuje prázdnou galusku na zadním kole. Servis v expu závodu zafungoval na jedničku, až na malou příhodu. Při provádění opravy v závodním servisu explodoval vystavený sprej na defekty. Zničené tri oblečení našich borců zůstane smutnou vzpomínkou. Smůla však pokračovala, a při nedělní kontrole kola těsně před závodem zjištěna trhlá galuska na předním kole. Opět zafungoval rychlý servis v depu.

Doporučení 2 – Nenechávat sprej a nafoukaný galusky na slunci!

A je tu konečně start, téměř 3000 závodníků se vrhá do hlubin čistého jezera Zeller See. Startuje se systémem postupného (rolling) startu, což není taková vřava, jako hromadný start. Přesto si z čistého jezera několikrát loknu, když se kolem přežene rychlejší borec.

47_d-2578652-DIGITAL_HIGHRES-3090_053868-32345269Cyklistická část je pro mě jednoznačně nekrásnější část. Kompletně uzavřená silnice, dobrý asfalt, alpské scenérie, parádní občerstvovačky a obrovská podpora místních na trase mi jednoznačně sedli. Na trase je pouze jediná překážka, 12 km stoupání s převýšením 700m do 1 297m n.m. Asi v půlce dojíždím Honzu B. a začínají mě nahlodávat myšlenky, jestli jsem tempo nepřepálil. Pak ho přeci jen pustím před sebe, rád bych ještě v RESO dresu závodil 😊. Protože mi praskl pásek na hodinkách a nevzal jsem ani tachometr na kolo, jedu a běžím čistě na pocit. Nesleduju tep, rychlost, tempo a jede se mi krásně.

Doporučení 3 – Jezdit závod bez techniky, poslouchat tělo a užívat atmosféru závodu!

45_d-2578652-DIGITAL_HIGHRES-3090_049669-32345267V cyklistickém depu potkávám Honzu B., naskočím do bot a myšlenky na povedený závod mě ženou vpřed. Běh je natažen po stezce podél jezera, opět krásná výhled na jezero a podpora diváků téměř na celé trase.  Je vidět, že organizátoři mají zkušenosti s organizováním závodu a myslí na každý detail. Servis kol v depu, online aplikace s aktuální pozicí na mapě, křestní jméno na čísle. Fanoušci mě ženou dopředu i voláním jména 😊. Na trati si navíc dodáváme s týmem odvahu provoláváním hesel typu Dávej dávej!, Krásně jdeš!, Si borec! a já se těším na červený koberec. Už je to tady, náměstí plné diváků, kteří mě vyburcují ke sprintu a zvedám ruce nad hlavu. V cíli mě zaplavuje euforie, dostávám největší medaili a potkávám zbytek týmu. Vysílení se vrháme na připravenou hostinu a sdílíme samé pozitivní pocity se závodu.

Celý tým bojoval až do konce, což nám vyneslo celkově 10. místo v kategorii týmů, což považuji v nabité mezinárodní účasti za velký úspěch! Celkové výsledky zde.

20190901_231156Kombinace fantastické atmosféry závodu v krásném okolí Zell am See, spolu s podporou a zábavou s RESO týmem, okořeněné krásnými chvilkami s manželkou, bude patřit k mým životním nezapomenutelným zážitkům. Na závěr ještě jednou poděkování celému týmu za tento dar k 40-tým narozeninám!

Ondra