V sobotu 1. června 2013 se konal u Pardubic v lokatitě Staré Žďárnice náš oblíbený závod ½ IRONMAN – Czechman triatlon. RESOLUTION  TEAM vyrazil ve složení: Jan Steinbauer, Petr Houska, Honza Bílek, Standa Tancer a Radek Lácha. Všichni se prezentovali už po pátečním příjezdu.

Zatímco páteční večer sliboval sluníčko, v sobotu jsme se všichni probudili do chladného deštivého rána. Teplota vzduchu byla okolo 10 stupňů a poslední zprávy z pískárny Hrádek, kde byla plavecká část, mluvily o tom, že voda má jen o pět a půl stupně víc – 15,5°C.

Čekalo nás tedy 1,9 km plavání – jeden okruh v pískárně Hrádek, 90 km na kole – dva okruhy s celkovým převýšením 310m a dva běžecké okruhy v rovinatém terénu o celkové délce 21 km.

Déšť provázel nejen ranní příjezd na místo startu, ale i celou plaveckou a cyklistickou část. Při běhu sice trochu ustával, ale o zlepšení nemůže být řeč. Bylo sychravo, větrno a mokro.

Nepřízeň počasí byla určitě jedním z důvodů, proč z registrovaných 500 závodníků dokončilo celou trať jen 367 triatlonistů. Nicméně RESOLUTION TEAM zaznamenal i navzdory počasí vynikající výsledky.

Jan Steinbauer zde absolvoval svůj první ½ Ironman. I přesto, že podcenil oblečení po plavecké části a pouze v triatlonové kombinéze mrzl celou cyklistickou část, svůj výkon korunoval celkově 27nejlepším běžeckým časem!!!  Obsadil skvělé 45. místo –  9. místo ve své kategorii – a je nejúspěšnějším závodníkem týmu.

Petr Houska měl již tradičně dobré plavání a skvěle nastoupil do cyklistické části, kde jel fantasticky.. že by jeho nový stroj Pinarello Dogma? (ve výsledkové listině je žel chybný údaj u plavání a cyklistiky, takže přesné časy nevíme). Dobře dokončil i běh a i přes špatné podmínky se zlepšil oproti loňskému roku téměř o 17min a sto pořadových míst (!!!), z 194. místa na letošní místo 96. Skokan roku!

Proti loňskému ročníku si polepšil i Radek Lácha.  Z loňského 222. místa se posunul na místo 165. Kdyby ještě méně rozmýšlel, jestli do studené vody vůbec vleze, mohlo by být umístění mnohem lepší. Nicméně dobrý výkon v cyklistické části ho povzbudil a závěrečným během na hranici svých možností jen stvrdil svůj letošní úspěch.

Jan Bílek měl velmi dobrý začátek závodu, ale po druhém kole běhu se mu bohužel opět vrátila stará známá bolest v koleni a musel výrazně  ubrat – přesto statečně dokulhal do cíle a vybojoval skvělé 243.místo.

Bohužel Standa Tancer, který se už při plavání necítil dobře a který se porval ještě i s celou cyklistickou částí, byl nucen po prvním kole běžecké části odstoupit. Na vině nebylo jen počasí, ale především nedoléčená silná viróza.

Nikoho z týmu jinak naštěstí nepotkal žádný defekt ani nehoda, a tak se všichni opět těší na další ročník.

Tento tradičně největší triatlonový závod v Čechách byl skvěle zorganizován a i navzdory nevlídnému počasí jsme si jej – někdo i podle motta předsedy Honzy Bílka  „Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je intenzivní“ – opravdu užili.

Kdo chcete vidět na vlastní oči „o čem to bylo“, můžete zde  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10155440826-triatlon/213471291363003-czechman-2013/ sledovat záznam ČT sport.