V sobotu v podvečer 8. června si členové RESOLUTION TEAMu  – Jan Steinbauer, Jan Bílek, Vladislav Šimek a Stanislav Tancer nemohli nechat ujít již druhý ročník Mattoni 1/2Maratonu v Českých Budějovicích, kde si mohli porovnat síly nejen s domácí špičkou Janem Kreisingerem, který se umístil jako první evropský běžec (celkově osmý) v čase 1:08:56, ale i s vynikajícími africkými závodníky. Vítězem závodu se stal 21 letý Tamirat Tola z Ethiopie s časem 1:02:04.

Běžce čekaly dva okruhy převážně centrem krajského města, kde byla naprosto skvělá atmosféra! Zaplněné náměstí a davy lidí podél trati sledovaly a hlasitě povzbuzovaly 2500 závodníků. Trať dlouhá 21.097m vedla z centra Budějovic po několika hlavních ulicích a závodníci se proběhli po obou stranách Vltavy. Přestože se závod běžel ve velkém dusnu a těžko se dýchalo, počasí zůstalo tentokrát bez deště. Nejlépe z týmu doběhl na 111. pozici v čase 1:30:11 Jan Steinbauer, který se potýkal s křečí a pár stovek metrů běžel bez boty. Velmi dobrý výkon předvedl také Jan Bílek, který doběhl v čase 1:34:30 a celkově se umístil na 154. místě. Pro Vladislava Šimka to byl jeho první 1/2maraton a s časem 1:48:10 a celkovým umístěním na 554. místě rozhodně neudělal ostudu! Stanislav Tancer nebyl ještě zdravotně zcela v pořádku, ale i přesto bojoval a závod dokončil. Jen tak dál!