10.6.2017 proběhl již 5-tý ročník oblíbeného závodu Rudolfovská 5-ka.

Noční průtrž mračen vystřídalo ranní sluníčko, které přivítalo všechny nadšené sportovce.

V 10:30 byla odstartována nejmladší kategorie dětí D1 (0-5let), kteří za doprovodu hlasitého fandění  a cenných rad 🙂 svých rodičů absolvovali vzdálenost 200 metrů. Následovaly další kategorie D2 (6-7let) se vzdáleností 400m, v kategorii D3 (8-10let) musely kluci a holky zdolat vzdálenost 600m a jako poslední se na startovní čáru postavily závodníci v kategorie D4 (11-13let), pro které byla připravena trasa s délkou 950m. Po doběhnutí čekaly na všechny děti medaile, melouny, pití, dárky a lízátka :-). Na dětských tratí letos bojovalo 76 dětí.

1 (5) 1 (4)

Závěrečná tombola o hodnotné ceny dokreslila výbornou atmosféru dopolední části dětských běhů. Úsměvy dětí a pozitivní ohlasy rodičů byly pro nás odměnou a povzbuzením pro pořádání dalších ročníků.

DSC08318

Ve 13:00 odstartoval hlavní závod na  vzdálenost 5 kilometrů. Trasa vedla, jako již tradičně, od rudolfovského kostela po naučné stezce až k rybníku Mrhal. Po přeběhu hráze se trasa stáčela zpět krásnou lesní cestou do cíle. Před závěrečným stoupáním nechyběl ani letos přeběh přes brod, kde stál opět náš fotograf (fotografie zpracováváme a již brzy je uvidíte).

Ze závodu se letos již předem omluvili všichni největší favorité. Oba vítězové z roku 2016, Jirka Csirik i  Terezka Chlupová byli zdravotně indisponováni. Běžecké legendy Honza Kreisinger i Honza Bláha bojovali na závodu „Běh na Kohout“ a Valerie Soukupová má teď úplně jiné starosti :-).. Tím pádem umístění na stupních vítězů bylo naprosto otevřené!

Ale již při registrace závodníků bylo zřejmé, že nás čeká zajímavý souboj předních elitních běžců Jihočeského kraje. Na startu nechyběla jména jako Tomáš Chlup, Jan Macoun, Roman Budil, Filip Kašpar, Alois Kuna, Zdeněk Nehonský a další..  Celkem 94 závodníků!

Výstřelem pistole se zapnula časomíra a hned od prvních metrů se vytvořila pětičlenná skupina, která se postupně oddělila od zbytku startovního pole. Minuty ubíhaly a my jsme s velkým napětím v cíli očekávali prvního běžce.

Do cíle jako prví doběhl, s téměř minutovým náskokem na druhého, Roman Budil ve vynikajícím čase 16:47, kterým tak vytvořil nový traťový rekord!! Jako druhý doběhl Jan Macoun a třetí pozice patřila Filipu Kašparovi. Za ženy jako první doběhla Dokulilová Ludmila v čase 22:42, druhé místo vybojovala Lucie Sirová a jako třetí přiběhla Zlochová Simonka. Velká gratulace!!

Kompletní výsledky naleznete zde.

1 (2) 1 (3)

Vítěz závodu, Roman Budil, po doběhu při rozhovoru s moderátorem akce Zdenkem Piklem, uvedl, že se na závod připravoval s cílem překonat fantastický, dosavadní nejlepší, čas tratě Jana Kreisingera z roku 2014 (17:01) a to se mu také podařilo! Romane, přijmi od nás velkou gratulaci!!!

Všem Vám chceme poděkovat za účast, za bojovnost, fair play, za fandění a povzbuzování..zkrátka za to, že jste byli „součástí“ :-)!

1 (1)

Velké díky taky patří našim partnerům, bez kterých by tyto závody nemohly být takto dobře zajištěny: