V sobotu 10.srpna se uskutečnil v Prachaticích světový pohár v terénním triatlonu Xterra World Cup a zároveň se jednalo o kvalifikaci na mistrovství světa na Havaji. Plavání se odehrávalo v nedalekém Křišťanovickém rybníku. Plavalo se celkem 1500m, které byly rozloženy na dva okruhy s výlezem a přeběhěm přes pláž. Po plavání následovalo 35 kilometrů na horském kole. Trasa vedla v okolí Prachatic ve velmi těžkém a na techniku náročném terénu, takže ani o pády nebyla nouze. Cíl kola byl na Prachatickém náměstí a odtud následoval desetikilometrový běh do zdejších okolních kopců. Tři borci z RESOLUTION TEAMu se nezalekli světové špičky a postavili se na start. Jan Steinbauer, Jan Bílek a Petr Houska obsadili mezi muži v tomto pořadí 53., 77. a 88. místo. Závod byl fyzicky opravdu náročný, ale také zároveň obohacující o zážitky.