Na start včerejšího závodu  Rudolfovská 5-ka (14.6.2014) přijela naprostá atletická elita. Konkurence v závodě byla mnohem tvrdší než minulý ročník. Je vidět, že závod Rudolfovská 5-ka je již vryt do povědomí atletické veřejnosti a mnoho závodníků ho vnímá jako velkou výzvu. Sama za sebe hovoří i fantastická účast 102 závodníků v hlavním závodě a 64 závodníků v závodech dětských.

Hlavní závod vyhrál opět olympionik z Londýna 2012 Jan Kreisinger a posunul hranici traťového rekordu o celých 28 vteřin! Cílový čas 17:01, na 5-ti kilometrové trase v lesním terénu a s nelehkým závěrečným stoupáním, je naprosto fantastický!! Jako druhý doběhl do cíle legendární atlet Jan Bláha v čase 18:19, ale  jen 7 vteřin před třetím v pořadí Josefem Soukupem, který doběhl v čase 18:26. Tento souboj o druhé a třetí místo vrcholil až v samém závěru před zraky všech diváků. Honza Bláha vyběhl na louku, kde čekal závodníky ještě 150m okruh do cíle, jako první, ale na paty mu šlapal (a to téměř doslova) již zmíněný Pepa Soukup, který mu druhé místo nechtěl dát vůbec zadarmo. Oba borci šli „takříkajíc“ nadoraz! V samém závěru měl ale více sil Jan Bláha a udržel si tak druhou pozici.

V ženách si pro zlato doběhla Valerie Soukupová (20:20) se suverénním náskokem na stříbrnou Kláru Filipovou (22:47) a bronz vybojovala v této nelehké konkurenci Věra Hoštičková (23:04).

Opět se závodu zúčastnil i starosta města Rudolfov Vít Kavalír a zlepšil si svůj cílový čas o 1 minutu a 1 vteřinu (29:16).

PODĚKOVÁNÍ

Díky našim partnerům, jako je firma Belis, Stabilo, Fitness 14Würth, a E.ON, byly rozdávány hodnotné ceny nejen pro závodníky na stupních vítězů, ale také pro losování tomboly z řad všech závodníků. Každý dětský závodník odcházel s účastnickou medailí, diplomem a s plnýma rukama cen :). Každý závodník také dostal časopis Běhej.com.

Díky Reiffeisen  stavební spořitelně měly děti zdarma k dispozici skákací hrad, který měl velký úspěch :)!

Děkujeme také městu Rudolfov a škole Rudolfov za podporu celé akce.

S medializací nám také pomáhala firma Alistra a Hitrádio Faktor.

Pitný režim dodala firma Nutrend.

Velký dík patří také Martinu Gazdovi, který celou akci, jako vždy, velice dobře moderoval. A sám si ve volné chvíli, spolu s Klárkou, celou trasu hlavního závodu také proběhl.

V neposlední řadě bych rád poděkoval všem dobrovolníkům. Místo toho, aby si užívali volný víkend, přišli nám pomoci a každý plnil svou úlohu naprosto ukázkově! Bez nich by tato celá akce nebyla možná. Konkrétně velice chválím trojici děvčat u prezentace Zuzku Hájkovou, Alici Flíčkovou a Klárku Pokornou – neuvěřitelná souhra, rychlost a pečlivost! Všechno klapalo, přesně tak, jak mělo :)! Paní Housková a paní Růžičková pomáhaly při dětských závodech a staraly se o občerstvovací stanici. Bára Uhlířová, Naďa Křiváčková a Ondra Pokorný zajišťovali uzavírky křižovatek při hlavním i dětských závodech. Růžena Bílková a Marta Soukupová  sundavaly startovní čísla a rozdávaly po doběhu medaile a diplomy všem dětem. Sláva Bílek  pro Vás nafotil krásné fotky z brodu přes potok. Eva Čermáková se starala o pitný režim a melouny v cíli. Za zapůjčení stolů a židlí děkujeme Davidu Hodrovi :). Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl..

A samozřejmě děkuji celému našemu RESOLUTION TEAMu (Petr Houska, Standa Tancer, Jan Steinbauer, Radek Lácha a Aleš Vácha) za nasazení a odhodlání podat opět maximální výkon :)!